בדיקת זכאות להחזר מס – למה לא כולם עושים את זה?

כמעט כולם שמעו על החזרי מס לשכירים ונתקלו בפרסומים הקוראים להם לבצע בדיקת זכאות להחזר מס.

ישנם יותר ממיליון שכירים הזכאים להחזר מס, אך לא כולם בוחרים להגיש טופס בקשה להחזר מס, או אפילו לבחון את זכאותם. מדוע?

ובכן, אחת הסיבות המרכזיות היא הפחד הגדול מרשויות המס בכלל וממס הכנסה בפרט. למס הכנסה יש מוניטין רע במיוחד, והפחד מגוף זה הוא מוגזם לחלוטין.

אנשים שומעים סיפורי זוועות לגבי היתקלויות של האזרח הפשוט עם מס הכנסה, אך מדובר במקרים בהם האזרח הפשוט ביצע עבירות מס, והן אינן קשורות להליך זה של בדיקת זכאות להחזר מס.

סיבה נוספת היא הבירוקרטיה המייגעת עד לקבלת החזר המס. אנשים אשר מבקשים להגיש טופס בקשה להחזר מס לבד צריכים למלא את הטפסים לבד, ורק לאחר שהשיגו את כל הטפסים שצריך, מכל המעסיקים, ואת כל האישורים אשר יכולים לעזור להם להגדיל את גובה החזר המס. תוסיפי לזה את חוסר הוודאות לגבי הצלחת התהליך. ובואו נודה על האמת, רובנו פשוט מתעצלים.

גם הרעיון של לפנות לחברה להחזרי מס או משרד המתמחה בתחום אינו קוסם לרוב האנשים, וזאת בשל סיפורים על אנשים ש"נעקצו" ע"י נוכלים, או אחרים ששילמו דמי פתיחת תיק לחינם והתברר כי לא מגיע להם החזר מס.

השוק התחרותי של החזרי המס מתחיל להבין את הבעיות לעיל, ולכן יש לא מעט נותני שירות בתחום זה, אשר מציעים בדיקת זכאות להחזר מס ללא עלות, וגובים שכר טרחה המבוסס על הצלחה. אם יש להם את היכולת לייצג אתכם במס הכנסה וביטוח לאומי ולהשיג עבורכם את רוב הטפסים הרלוונטיים להחזר המס, הרי שהם נותנים מענה לבעיות ולחששות שהוצגו כאן.

בדיקת זכאות להחזר מס ללא עלות נותנת לכם שקט נפשי, לא גוזלת מכם זמן ואינה מהווה סיכון כלכלי. כאשר יש לכם ייצוג מול רשויות המס, אין ממה לחשוש וגם לא צפויות אי הבנות. נותר רק לחכות לתוצאות בדיקת הזכאות להחזר מס ולעדכונים משלב הגשת הדוחות ועד לקבלת ההחזר.

יש מיליארדי שקלים בקופת המדינה אשר צריכים לחזור לכיסי האזרחים והאזרחיות. אם שילמתם מס הכנסה, כנראה שגם לכם יש כמה אלפי שקלים, אשר רק מחכים שתעשו מעשה. אל תהססו לבדוק את זכאותכם ולדרוש את מה שמגיע לכם. זה הכסף שלכם.

דילוג לתוכן